Kërkim
i Avancuar
Bëni pyetje te doktorët më të mirë

Që të Merrni Përgjigjen e Duhur

Bashkohuni me mijëra pacientë që marrin këshilla mjekësore, receta dhe letra referimi. Çdo pyetje që ju na dërgoni do të publikohet në mënyr anonime.

Forma e Shëndetit

Pershendetje,

jam një vajze 33 vjeq, mesimdhenese e kimise. kam vite qe kam marramendje, mund te tham 8-9 vite, nuk di a mundet me qene marramendje apo nje therrje ne koke sepse me zgjat shum pak sekonda dhe nuk me kupton askush, dhe nuk me ka ndodh kurr qe te rrezohem apo te me bije te fiket.

Por me ben te ndihem shume keq dhe nuk mund te jem alti e ne shume gjeta qe mundem mi be, sepse nuk kam besim te jem vetem, nuk largohem kurr nga familja dhe shtepija, nuk guxoj te rri vetem, vetem ne pun kur ik nga 4 ore ne dit.

Kam ber shum vizita te neurolog te ndryeshem por askush nuk me ka definu diqka, para dy viteve kam ber rezonancen magnetike te kokes ne nje spital ne shkup – sistina ata nuk me definuan diqka por dyshuan ne qrregullime te hipofizes, dhe me propozuan disa analiza hormonale te cilat me dolen mir.

Me preferuan disa hapa Neuroforte te cilat jane vitamina bimore, i kam marr keto dhe me kane permirsuar mir gjendjen por jo komplet, por koheve te fundit prap i njejti problem. qfar mendoni ju qe mund te jete? sa eshte rrezik?

tensjonin e kam pak ulet 110 me 70 por koh pas koh pulsi me hip ne 95 ( sepse e mas shpesh, i kam te gjith ne shpi) sepse ne familje kem doktora shume. ndonje her mendoj per hormonin tiroid, por analiza mir me ka dal , ndoshta duhet ta zgjedh laboratorio dhe ti perseris prap, sepse dyshoj ne kete per arsyeje kam pak probleme me hemoroide, pastaj edhe pulsi. spo di ? Pres nje pergjigje.

Lini përgjigjen tuaj