Kërkim
i Avancuar
  1. Fillimi
  2. Këshilla
Thonjtë dhe shëndeti: Lexoni Shenjat

A e dini se thonjtë tuaj mund të zbulojnë të dhëna për shëndetin tuaj të përgjithshëm? Një pikë e bardhë këtu, një nuancë rozë atje, ose ndonjë valëzim ose gunga mund të jetë një shenjë e sëmundjes në trup. Problemet në mëlçi, mushkëri dhe zemër mund...

Kategoritë: 
Antioksidantët dhe vlerat e tyre në organizëm

Çdokush prej nesh ka antioksidantë ose radikalë të lirë të pranishëm në trup. Disa antioksidantë janë të prodhuar nga vetë trupi, ndërkohë që të tjerët mund t’i marrim duke ngrënë ushqime të pasura me antioksidantë. Trupat tanë gjithashtu prodhojnë dhe rad...

Kategoritë: 
Sekrecione me erë të keqe, Çfarë duhet të dini?

Sekrecione me erë të keqe? Ja ç`duhet të dijë çdo grua Me siguri keni parë produkte me aromë për përdorim intim në raftet e dyqaneve të kujdesit personal dhe ndoshta keni menduar nëse era e sekrecioneve tuaja është OK? Shumë gra përdorin dush vaginal që i bëjnë ato të ndihe...

Kategoritë: 
Impotenca e meshkujve, kush janë shkaqet kryesore

Impotenca e meshkujve, kush janë shkaqet kryesore Zbulimet e shkencës, vite më parë, duket se tashmë po vërtetohen me raste konkrete edhe në vendin tone. Konsumimi i alkoolit, duhanit apo edhe llojeve të ndryshme të drogave po sjell pasoja edhe në aktivitetin aktual të të rinjve....

Kategoritë: 
Ndihma e parë gjatë frakturave

NDIHMA E PARË GJATË FRAKTURAVE Rrezet e para të diellit dhe moti i nxehtë i tërheqin fëmijët e vegjël që ta kalojnë kohën e lirë jashtë shtëpisë. Aktivitetet e tyre më të preferuara janë çiklizmi, rrollerat, luajta me top, vrapimi, por lojërat e tyre shumë shpes...

Kategoritë: 
Omega-3, acidet yndyrore kaq të dobishme për shëndetin

Acidet yndyrore ofrojnë shumë përfitime shëndetësore për trupin dhe trurin. Në fakt, pak dietologë kanë studiuar tërësisht acidet e ngopura omega 3. Këtu janë 9 përfitime shëndetësore të acideve të ngopura omega 3 të pranuara edhe nga shkenca.  1. Acidet Omega 3...

Kategoritë: 
Si ta kuptoni dhe çfarë të bëni kur fëmija ka parazitë?

Shenjat dalluese që fëmija ka parazitë janë: Lëkura e kokës që kruhet vazhdimisht, skuqje dhe acarim veçanërisht tek rrënjët e flokëve rreth fytyrës dhe pas veshëve. Vënie re e parazitëve që lëvizin nëpër flokë ose e vezëve të parazitëve (thërrizave). Për...

Kategoritë: